Kombi Tavsiye: En İyi Kombiler

Hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacınızı karşılamak için bir kombiye mi ihtiyaç duyuyorsunuz? O halde çetin kış şartları başlamadan kombinizi bir an evvel almanızı öneririz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı özelliklerde, farklı ihtiyaçlara uygun pek çok kombi modeli piyasada yerini buluyor. Bu kadar fazla kombi modelinin arasından kombi seçimi yapmak hem zorlayıcı hem de kafa karıştırıcı olabiliyor. Bizler de sizlerin işini kolaylaştırmak için bu yazımızda kombi öneri ve incelemelerinde bulunmak istedik. Eğer hangi kombiyi almalıyım diye merak ediyorsanız kombi tavsiye yazımızı okumaya hemen başlayın!

Hangi Kombiler Daha İyi?

En İyi Kombi

Kombi satın almayı düşünüyorsanız öncelikle hangi özelliklere sahip bir kombi alacağınıza karar vermelisiniz. Burada da devreye hangi kombiler daha iyi sorusu giriyor. Aslında en iyi kombi kullanılacak mekân için en doğru şekilde seçilmiş kombidir. Kapasitesinden ölçüsüne kombinin özellikleri kullanılacak ortama uygun şekilde tercih edilmelidir. En iyi kombi demek aynı zamanda en ekonomik kombi de demek olduğu için verimliliği yüksek olan tam yoğuşmalı kombi modellerine yönelebilirsiniz.

Tam yoğuşmalı kombi modellerinde özel bir yapı içerisinde yoğuşma sağlandığı ve bu işlem için de özel bir yanma odası tasarlandığından verimlilik tam %109’lara kadar çıkabilir. En az doğalgaz harcayarak daha çok ısınabileceğiniz kombi modeli olan tam yoğuşmalı kombiler, tüketimde %25-35 aralığında yani faturalarda 3’te bir oranında azalma sağlar. Bu kombilerde alev boyu ihtiyaca göre ayarlanır ve modülasyonlu bir şekilde çalışma sağlanır. Tam yoğuşmalı kombilerde bulunan fan modülasyonu sayesinde tüketilen gaz miktarına göre yüksek yanma verimi elde edilir. Eğer en az yakan kombi hangisi diye merak ediyorsanız seçiminizi tam yoğuşmalı kombi modellerinden yana yapabilirsiniz.

 Kombi Tavsiyeleri

Kombi Tavsiyeleri

Hangi kombiyi alacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız sizler için hazırladığımız ve en iyi kombi modellerini içeren şu listeye bir göz atabilirsiniz:

Alarko Super Fit SUF Tam Yoğuşmalı Kombi:

En iyi kombi seçeneklerinden biri olan Alarko Super Fit tam yoğuşmalı kombinin 24, 28 ve 35 kWısıtma kapasiteli seçenekleri bulunuyor. Alarko’nun 25,6 cm derinliği ile en dar mutfak dolaplarına bile sığabilen kombisi Super Fit, fiyatıyla da ekonomik olmayı başarıyor. Beyaz LCD ekranlı ergonomik kontrol paneline sahip olan kombinin kullanımı da son derece kolay. Kompakt tasarımına rağmen paslanmaz çelik ana eşanjöre sahip ürün aynı zamanda modülasyonlu fanı, düşük enerji tüketen pompası, 8 litre genleşme tankı ile mükemmel bir iklimlendirme çözümü sunuyor.

Kombi Önerileri

Alarko Seradens Super SRS Tam Yoğuşmalı Kombi:

Estetik ve modern tasarım çizgileri, sessiz çalışması ile öne çıkmayı başaran Alarko Seradens Super tam yoğuşmalı kombinin de 20, 24, 28 ve 36 kW ısıtma kapasiteli alternatifleri mevcut. Uzun ömürlü yapısıyla sizleri asla yarı yolda bırakmayacak olan bu kombi yoğuşma suyuna karşı yüksek dayanıma sahip paslanmaz eşanjöre sahip bulunuyor.

Alarko Seradens Super Plus SSP Çift Yoğuşmalı Kombi:

Alarko Seradens Super Plus çift yoğuşmalı çevre dostu kombi Türkiye’de ilk kez hem ısıtmada hem de kullanım suyunda yoğuşma teknolojisi ile ekstra tasarruf, daha bol ve hızlı sıcak su üretimi yapabilen kombisi olmayı başarıyor. En verimli kombi hangisi diye merak ediyorsanız hem sıcak suyunda hem de ısınmada yüksek verimlilik için Alarko Seradens Super Plus çift yoğuşmalı kombi modellerini tercih edebilirsiniz. Bu kominin 20, 24, 28, 36 kW ısıtma kapasiteli seçenekleri arasından kendi alanınız için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Wolf FGB Tam Yoğuşmalı Kat Kaloriferi:

Wolf FGB serisi ile mekânlarda konfor yeniden tanımlanıyor. ErP-A sınıfı gerekliliklerine uygun bu seri ileri teknoloji kontrol paneli ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Wolf FGB serisinde 24, 28 ve 35 kW ısıtma kapasiteli seçenekler bulunuyor.

Wolf FGB-K Tam Yoğuşmalı Kombi:

Wolf FGB-K tam yoğuşmalı kombi modelleri arasından aradığınız en iyi kombiyi bulabilmeniz mümkün. Mekânlarınıza konfor vadeden bu kombi, ileri teknoloji ürünü kontrol paneline sahip bulunuyor. ErP-A sınıfı gerekliliklerine uygun Wolf FGB-K serisi kombiler kullanım suyu için basit güneş enerjisi entegrasyonu da sunuyor. Bu serideki kombilerde de 24, 28 ve 35 kW ısıtma kapasiteli seçenekler bulunuyor.

Hem ekonomik hem sessiz hem de verimli en iyi kombi modellerini sizler için inceledik. Bu kombilerin fiyatlarına ve detaylı özelliklerine Kombi kategorimizden ayrıntılı bir şekilde göz atabilirsiniz.

Çift yoğuşmalı kombi ve özelliklerini yakından incelemek için hemen tıklayın!