Kombi Nedir, Ne İşe Yarar?

Vazgeçilmez iklimlendirme cihazlarından olan kombiler; ev, işyeri, ofis, mağaza, dükkân gibi pek çok farklı mekânda kullanılıyor. Doğalgaz kullanımını ve sıcak su ihtiyacını gidermek için kullanılan kombiler, kapalı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olan iklimlendirme cihazlarıdır. Günümüzde pek çok ev ve işyerinde iklimlendirme çözümü olarak kombilere başvuruluyor. Peki kombi nedir, ne işe yarar, kombi çeşitleri nelerdir ve hangi kombiyi tercih etmek gerekir? Bu ve bunlar gibi birçok sorunun yanıtını sizler için derledik. İşte kombiler ile ilgili en çok merak ettikleriniz…

Kombi Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kombi Özellikleri

Kombi, kısaca çeşitli malzemeler kullanılarak tasarlanan bir iklimlendirme cihazıdır. Az yer kaplaması ve taşıma kolaylığı sunması ile öne çıkan kombiler, kapalı pek çok mekânda rahatlıkla kullanılabilir. Isıtma ve sıcak su ihtiyacını giderme amacıyla tasarlanan kombiler ev ve ofis gibi küçük ölçekli ortamlarda verimli bir iklimlendirme koşulu sağlamak için idealdir.

Kombilerin öne çıkan özellikleri:

 • Kullanıldığı mekânın hem ısıtma hem de sıcak su ihtiyacını karşılar,
 • Ev ve ofis gibi küçük ölçekli kapalı alanlar için ideal bir iklimlendirme cihazıdır,
 • Kompakt ve ergonomik bir tasarıma sahip bulunur,
 • Duvara monte edilerek kullanıldığı için alan tasarrufu sağlar,
 • Küçük boyutu sayesinde az yer kaplar,
 • Sessiz çalışır böylece rahatsızlık vermez,
 • Kullanıcı isteğine bağlı olarak bağımsız kullanım kolaylığı sağlar. Kısaca kombiler sayesinde kullandığınız kadar yakar, yaktığınızda kadar da ödersiniz.
 • Hafiftir,
 • Kolayca monte edilebilir.
 • Kombilerde yakıt olarak gaz yakıtının kullanıldığı için yakıt depolama derdi yoktur,
 • Merkezi sistemde ısınma ihtiyacı tek elde toplanırken kombilerde her dairenin kendi kontrolünü yapabilmesi mümkündür,
 • Kombi kullanılan evlerde istenilen oda veya odalar ısıtılabilir,
 • Kombilerin otomatik kullanımı son derece kolaydır, kullanıcı dostu bir panele sahip olan kombileri dilediğiniz gibi kontrol edebilmeniz mümkündür.

Kombi Markaları

Kombi Markaları

İhtiyacınız olan kombi modeline Alarko ve Wolf markaları ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz. Kompakt tasarım özellikleri, LCD ekranlı ergonomik kontrol paneli, paslanmaz çelik ana eşanjörü, modülasyonlu fanı, düşük enerji tüketen pompası gibi özellikleriyle öne çıkan Alarko kombi modelleri beklentileri en iyi şekilde karşılar. Alarko kombi modelleri ayrıca estetik ve modern dizayn, sade ve yalın çizgilere sahip bulunuyor. Uzun ömürlü, sağlam ve dayanıklı yapısı ile de öne çıkan Alarko markalı kombi çeşitlerini ve özelliklerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Güvenli kombi tercihinde bulunmak için ayrıca Wolf markasının kombi modellerini de inceleyebilirsiniz. Konfor kelimesine yeni bir tanım kazandıran Wolf kombi modelleri ileri teknoloji kontrol paneli ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kullanım suyu için basit güneş enerjisi entegrasyonu özelliği de bulunan modeller Wolf markalı kombi çeşitleri arasında sizleri bekliyor. Wolf markasının kombi modellerini, özelliklerini ve fiyatlarını incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yaşam alanlarınıza konforlu bir iklimlendirme çözümü sunacak olan kombilerle sıcak su ihtiyacını karşılamak ya da ısınmak hiç olmadığı kadar kolay ve rahat. Kullanıldığı kadar ödeme yapma avantajı sayesinde tasarruflu da bir iklimlendirme çözümü olan kombiler; her mekânın ihtiyacına uygun seçeneklerle beğenilere sunuluyor. Siz de eviniz, işyeriniz ya da dükkânınız için aradığınız kombiye Alarko kalitesiyle kolayca sahip olabilirsiniz.

Hangi kombiyi almalıyım dediğinizi duyar gibiyiz. Kombi çeşitleri arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız ve hangi konut için hangi tip kombi uygun diye merak ediyorsanız hemen tıklayın!