Klima Borusu Gizleme Yöntemleri

Vazgeçilmez iklimlendirme cihazları arasında yer alan klimalar, sıcak yaz günlerini ferah kılmak için birebir. Yalnızca serinletmek için değil aynı zamanda ortam havasını ısıtmak için de kullanılabilen klimalar özellikle son yıllarda daha minimal ve şık tasarımlarıyla, ortamlara şıklık da katıyor. Ancak klima hortumları, klima takılı olan evler ve ofislerde birçok insanın temel estetik sorunu halini alıyor. Klima hortumunun duvarın içinden geçirilmediği durumlarda, estetik açıdan bir kaygıya dönüştüğü malum. Durum böyle olunca klima borusu gizleme yöntemleri hayli merak ediliyor. Klima borusu nasıl gizlenir, klima borusu gizleme aparatları nelerdir gibi sorular büyük merak konusu. Bizler de bu yazımızda klima borunuzu gizleyerek daha estetik bir görünüm yakalayabileceğiniz çeşitli yöntemleri sizler için derledik. İşte klima hortum görüntüsü ile vedalaşmanızı sağlayacak o yöntemler!

Klima Borusu Kapatma Teknikleri

Evinizdeki klima hortumunun görüntüsünden rahatsız oluyorsanız çeşitli yöntemlere bu hortumu gizleyebilir ve daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Klima hortumu gizleme yöntemlerine gelin hep birlikte bakalım!

  1. Klima borusu gizleme aparatı kullanın.

Klima Borusu Gizleme

Klima hortumu saklama için en çok tercih edilen yöntem klima borusu gizleme aparatı kullanmak oluyor. Klima kanalı ya da kablo kanalı olarak da bilinen bu aksesuar, klima borularını kapatarak daha estetik bir duruş elde edilmesine yardımcı oluyor. Ultraviyole ışınlarına, asit buharına, darbelere karşı dayanıklı olan bu aparatlar; elektriksel yalıtım özelliğine sahip bulunuyor. Çift taraflı bant ile kullanabileceğiniz klima kanalı, beyaz renkte üretiliyor. Arzu edildiği takdirde boyanabilen bu aparatı ister duvarınızın renginde isterseniz de farklı bir tonda boyatabilirsiniz.

  1. Dekoratif ızgara kullanın.

Klima borusu gizleme dekoratif bir kaygı taşıyanların en çok araştırdığı konulardan biri. Eğer klima borusunu gizlerken en estetik çözümü bulmak istiyor ve bunun için belli bir harcama yapmayı da göze alıyorsanız dekoratif ızgara dolap yaptırabilirsiniz. Kapalı bir kutu içerisinde klimalar işlevini yerine getiremeyeceği için klimanın bulunduğu alana özel hem klimayı hem de boruyu içine alan ızgaralı bir ünite yaptırabilirsiniz. İster sadece klimayı kapatacak bir ünite yaptırabilir isterseniz de klimanı altına ünitenin devamı gibi görünen raflar da çakabilir ve bu raflara kitap, biblo yerleştirerek son derece dekoratif bir hava yakalayabilirsiniz.

  1. Duvar ünitesi veya raflar kullanın.

Tıpkı ızgara dolap gibi dekoratif klima borusu gizleme yöntemlerinden biri de raf veya duvar ünitesi kullanmak. Klimanın altına monte edeceğiniz raf ile hem klimanın daha estetik görünmesini hem de borunun gizlenmesini sağlayabilirsiniz. Tek bir raf ile işi bitirebileceğiniz gibi dilerseniz duvarın devamında da bu raflardan kullanabilirsiniz.

  1. Bitkilerin gücü adına!

Klima Borusu Gizleme 1

Klima borusu gizlemek için tercih edebileceğiniz en zahmetsiz yöntemlerden biri canlı veya yapay bitkilerden destek almak. Bunun için sarmaşıkları ya da sarkan herhangi bir bitkiyi kullanabilirsiniz. Borunun üstüne ve etrafına dolayacağınız sarkan bir bitki hem odanıza renk katar hem de borunun gizlenmesini sağlar.

  1. Hasır iplerden faydalanın.

Klima borusu gizleme yöntemleri arasında yer alan seçeneklerden biri de hasır ipleri boruya dolamak ve boruyu tamamen kapatmak. Dilerseniz boruyu önce hasır iplerle kapatıp daha sonra üstüne bitki ya da yapay süsler de ekleyebilirsiniz.

  1. Bonus: Montaj esnasında hortumun duvar içinden geçirilmesini isteyin.

Eğer klima hortumu gizlemekle uğraşmak istemezseniz, klima montajı yapılırken hortumun duvarın içinden geçmesini de talep edebilirsiniz. Böylece duvarda yalnızca cihaz görünür ve boruya dair hiçbir belirti olmaz.

Alarko Carrier Klimaları

İklimlendirme konuları ve iklimlendirme cihazları ile ilgili daha fazla ipucu için İpucu Avcısı kategorimizi ziyaret edin!